Обряд благословення

Благословення — побажання добра, зміцнене релігійним актом, як от знаком хреста, або й якимсь іншим актом, що в очах народу набирає культового значення, як от благословення хлібом.

 

“А як благословляють молодих”, – на це запитання є досить багато відповідей. І з декількома ми з вами ознайомимось. Особливо важливу ролю відограє благословення у весільній обрядовості, яке в ній повторюється кілька разів і все в дуже урочистій формі. Перше благословення відбувається звичайно в хаті жениха, коли до нього приходять старости, щоб потім іти сватати дівчину.

 

Якщо звернутися до історії, то дійство відбувалося таким чином. Після сватання і заручин, коли молодий чоловік і дівчина оголосили про бажання створити сім’ю, батьки на знак згоди осіняли їх хресним знаменням, цілували в лоб, вітали. Молоді або опускалися на коліна, або низько кланялися. Здійснювати обряд могли батько з матір’ю з обох сторін або з одного.

 

У давні часи благословення батьками нареченого і нареченої була обов’язковою, без нього молодих б ніхто не одружив. Сьогодні цей обряд вже втратив свою значимість, але все ж багато молодят прагнуть отримати благословення батьків на весіллі. Обряд благословення батьків складається з двох етапів: перед весіллям (РАГСом або вінчанням) і перед початком святкування.

 

1. Перед весіллям наречений з нареченою отримують благословення батьків нареченої. Відбувається це зазвичай після викупу, коли наречений вже подолав всі каверзні завдання і дістався до нареченої, але перед виходом з її будинку. Дотримання останнього умови обов’язково – за порогом почнеться нове життя, тому перше благословення пара повинна отримати перед виходом з батьківського дому. Батьки нареченої вимовляють напутні слова та побажання молодій парі. Це вважається знаком схвалення обранця дочки, а не тільки побажанням щасливого життя. Перше благословення може бути отримано і в день сватання. Але сьогодні цю традицію дотримуються не так часто, тому зазвичай обидва благословення молоді отримують в день весілля.

 

2. Друге благословення на весіллі молодята отримують від батьків нареченого. Відбувається це після повернення з ЗАГСУ (церкви) перед входом в банкетний зал або будинок нареченого. Батьки жениха вимовляють теплі слова та побажання щасливого життя молодій сім’ї. Своє благословення батьки можуть продемонструвати і в привітаннях під час банкету. Це може бути віршоване привітання або розповідь про хороші якості дочки (сина), в кінці якого батьки говорять, що їхні діти обов’язково будуть щасливі у шлюбі. За традицією мову повинен починати говорити батько нареченої, але не всі чоловіки багатослівні, тому допускається, щоб роль оповідача на себе взяла мати.

 

Благословення за православною традицією

У православній традиції також обряд благословення проходить в 2 етапи – спочатку схвалення з боку батьків нареченої, а потім побажання щастя від батьків нареченого.

 

* Щоб підготуватися до проведення обряду за православною традицією, спочатку необхідно з’ясувати чи всі бажають саме такої форми благословення. Варто пам’ятати, що брати участь у православному обряді тільки хрещені люди. Якщо є нехрещені, то вони повинні похреститися до весілля. Для благословення потрібно буде придбати ікони (для нареченої – ікону Божої Матері, для нареченого – ікону Христа Спасителя). У сім’ях, що шанують традиції православ’я такі ікони передаються у спадок. Наречений і наречена повинні встати на коліна на рушник, а батьки нареченої вимовляють слова благословення і здійснюють тричі хресне знамення іконами перед парою. Після наречений з нареченою цілуються і відправляються в ЗАГС і в храм на проведення обряду вінчання.

 

* Після реєстрації шлюбу молодят благословляють батьки нареченого. Перед входом в банкетний зал розстеляється килимок «килим благополуччя». Перед килимовою доріжкою встає мати нареченого з хлібом-сіллю в руках і батько нареченого, що тримає в руках ікону. Молоді стають на килимок, а батько нареченого благословляє їх іконою і каже напуття. Що говорити, вирішують самі батьки, головне, щоб в мові були присутні слова «благословляємо, вітаємо, бажаємо». Цією дією батьки нареченого показують своє схвалення шлюбу і висловлюють надію на щастя обох дітей в сімейному житті.

 

Як благословляють молодих, якщо немає батьків?

Тоді місія покладається на старших у сім’ї: дідуся з бабусею, тітку чи дядька, брата, сестру. Нарешті, дати напуття на нове сімейне життя мають право хресні майбутніх молодят. Важливий нюанс: для здійснення дійства заручені обов’язково повинні бути хрещеними. Якщо посвячення Богові у когось з них не було, його обов’язково потрібно пройти.

 

Ікони для благословення

Якою іконою благословляють молодих? Питання досить тонке. По-перше, як уже говорилося, це може бути сімейний спосіб, передається з покоління в покоління як раз при такому ось обряді. Такі образи, вже намолені, володіють сильною позитивною енергетикою, особливо якщо шлюб батьків нинішніх молодих, їх дідусів з бабусями і т.д. був вдалим, тривалим і щасливим. І вони стануть хорошими оберегами нової молодої сім’ї. По-друге, такою іконою може стати зображення Петра і Февронії Муромських – святих, визнаних церквою хранителями сімейного вогнища. Ще прийнято благословляти іконами з Божою Матір’ю і Спасителем – чоловічими і жіночими. Підходить і образ Миколи Чудотворця. І остання тонкість, що стосується того, як правильно благословляти молодих. Ікони беруться до церкви (або ЗАГС), потім вішаються в червоному кутку однієї з кімнат того будинку, де молоді оселяться.

 

Дотримуватися або не дотримуватися традицію – особиста справа кожної молодої родини. Але якщо бажаєте отримати абсолютно щирий посил щастя, прожити довге спільне життя в радості – краще нехай із Вами буде благословення батьківське і Боже !

У зв'язку із хакерською атакою було відновлено резервну копію сайту. Перед замовленням уточнюйте ціни!
Повідомлення
X
Зателефонуйте мені

Ваше ім`я

Ваш тел.

Ваше запитання або коментар

Бажаний час дзвінка:
З:До:



Поставте галочку: а цю зніміть

*Усі поля обов`язкові до заповнення

X
X
Замовити

Ім`я*

Ваш тел.*

Email

Дата події*

Місто*

Додатково

Поставте галочку: а цю зніміть

* поля обов`язкові до заповнення

X
Замовити

Ім`я*

Ваш тел.*

Email

Місто*

Зніміть відмітку Відмітьте

* поля обов`язкові до заповнення

X
Замовити

Ім`я*

Ваш тел.*

Email

Місто*

Зніміть відмітку Відмітьте

* поля обов`язкові до заповнення

X
Замовити

Фон №*

Імена*

Дата*

Ваше ім`я*

Ваш тел.*

Місто*

Зніміть відмітку Відмітьте

* поля обов`язкові до заповнення

На верх