Як викупити наречену

Традиція викупу нареченої стара, як сам шлюбний ритуал. На сучасному весіллі викуп нареченої – всього лише гра, але коли цей обряд мав на основі дуже серйозний підтекст.

Давно наші предки, побоюючись кровозмішення, цілком можливого в середовищі одного племені, вибирали для молодого хлопця наречену серед дівчат іншого племені. Найчастіше це сусідня плем’я було якщо і не вороже, то і не зовсім дружнє.

Тому отримати дівчину з цього племені можна було шляхом або військових дій, або довгих і непростих переговорів, які часто вимагали солідних матеріальних витрат. Сьогодні, звичайно, шлях нареченого до нареченої вже не настільки тернистий, проте звичай викуповувати наречену дійшов до наших днів.

Власне з цього звичаю і починається сучасне весілля. Викуп нареченої наречений здійснює не поодинці, а разом з почтом (дружиною, як називалися у наших предків супроводжуючі нареченого його товариші – однолітки і родичі). Наречений і його оточення відправляються до будинку, де їх чекає зі своїми родичами наречена. На останніх покладається завдання створити нареченому і його свиті якомога більше перешкод, покликаних символізувати труднощі, які долав в давнину юнак, домагаючись своєї обраниці. Якщо родичам і близьким нареченої не лінь проявити фантазію, то на шляху проходження весільного поїзда (автомобільного кортежу) вони можуть спорудити цілі фортеці, які нареченому доведеться взяти з допомогою винахідливості і дотепності. Тому викуп нареченої супроводжується конкурсами, загадками і жартівливими завданнями для нареченого.

Чим викуповують наречену? Зазвичай квітами і солодощами, хоча на деяких весіллях, особливо в селах, як і раніше прийнято викуповувати наречену грошима. Якщо родичам і членам родини нареченої викуп здається недостатньо великим, замість молодої вони виставляють нареченому підроблену наречену, закутану покривалом або покриту великою фатою. Коли наречений зриває покривало з голови своєї обраниці, під ним виявляється чоловік чи старенька. Всі жартують над нареченим, і переговори про викуп продовжуються.

Однак зовсім не слід думати, що викуп нареченої вимагає особливих грошових витрат. Звичайно, якщо наречений забезпечений, викупити наречену він може ” по- справжньому”, запропонувавши її батькам в якості викупу неабияку суму грошей. Частіше ж нареченому досить проявити трохи фантазії і повозитися з клеєм і папером. Гроші, зрозуміло, будуть у такому випадку фальшивими. Їх можна намалювати на великих аркушах паперу або картону, можна використовувати поширені фантики у вигляді доларів. Зазвичай жених запитує: ” Віддаєте мені наречену за сто доларів? ” ” Віддаємо “, – відповідають родичі . “Ось вам гроші, я свою справу зробив, ви мені своє слово сказали, а вже якщо гроші вам не сподобаються, не скаржтеся “. Або так – наречений розкриває перед родичами нареченої ранець або спортивну сумку, набиту намальованими купюрами, на яких проставлені не існуючі великі номінали. Він пропонує за наречену все більші суми, дістаючи і кидаючи до ніг її родичів намальовані гроші.

Ще оригінальніше, якщо наречений використовує для викупу велику кількість монет. Вони можуть бути вирізані з картону, тільки розфарбувати їх потрібно золотистої та срібною фарбою. Можна спеціально купити для цієї мети багато круглих шоколадок – ” медальок “, обгорнутих в золотаві фантики з фольги. Такий викуп буде виглядати дуже кумедно і ефектно.

Можна використовувати і справжні монети, особливо , якщо це монети різних країн світу. Слід заздалегідь запозичити їх у тих, у кого збереглася дитяча колекція або у тих, хто часто буває за кордоном. Головне , щоб монеток було багато. Незайвими будуть і паперові купюри різних держав, у тому числі і грошей, які вже вийшли з обігу. Такий викуп наречений починає жартівливій промовою про те, що він обійшов півсвіту, щоб зібрати суму, необхідну для викупу нареченої.

Подібний розіграш наречений може вигадати сам, головне, щоб родичі нареченого вчасно зрозуміли суть жарти і підхопили імпровізацію нареченого.

Після того, як наречений подолає найскладніше з перешкод, йому належить зробити дуже серйозне ритуальне дійство – подарувати нареченій її весільний букет. Замовляють такий букет, як правило, в спеціалізованому квітковому магазині, де досвідчений продавець допоможе його скласти.

Обов’язкова частина традиційного викупу нареченої – відправлення для неї нареченим вранці коштовної скриньки. Це теж стара традиція слов’янських весіль. Вважалося, що відправленням шкатулки наречений може задобрити наречену та її родичів, тоді церемонія викупу нареченої пройде швидше і від нареченого не зажадають повторного викупу. У ящик укладаються всілякі дрібниці, які так люблять дівчата: це шпильки, брошки, кільця – зрозуміло, біжутерія повинна бути хоча і недорога , але ретельно підібраною. У ящик складаються також шпильки, які напевно знадобляться нареченій, щоб закріпити якусь деталь весільного вбрання, і, звичайно, солодощі, гроші.

Коли весільний поїзд молодого наближається до будинку, де його чекає наречена, перш за все його зустрічають діти – як ті, хто буде брати участь в урочистостях, так і просто сусідські дітлахи. Вони шумно вимагають свій власний викуп – солодощі, цукерки, печиво, які друзі молодого можуть кидати прямо з вікон автомобілів. Можуть бути серед солодощів і дрібні гроші. Коли діти починають шумно ділити здобич, наречений вітає батьків і родичів нареченої.

У зв'язку із хакерською атакою було відновлено резервну копію сайту. Перед замовленням уточнюйте ціни!
Повідомлення
X
Зателефонуйте мені

Ваше ім`я

Ваш тел.

Ваше запитання або коментар

Бажаний час дзвінка:
З:До:Поставте галочку: а цю зніміть

*Усі поля обов`язкові до заповнення

X
X
Замовити

Ім`я*

Ваш тел.*

Email

Дата події*

Місто*

Додатково

Поставте галочку: а цю зніміть

* поля обов`язкові до заповнення

X
Замовити

Ім`я*

Ваш тел.*

Email

Місто*

Зніміть відмітку Відмітьте

* поля обов`язкові до заповнення

X
Замовити

Ім`я*

Ваш тел.*

Email

Місто*

Зніміть відмітку Відмітьте

* поля обов`язкові до заповнення

X
Замовити

Фон №*

Імена*

Дата*

Ваше ім`я*

Ваш тел.*

Місто*

Зніміть відмітку Відмітьте

* поля обов`язкові до заповнення

На верх